İblis’i kim öldürecek


Hz. peygamberimizin alemi değişmesinden sonra, geçen bu güne kadar, şu dünya üzerindeki hiçbir yerde, hiçbir zaman gerçekten bir İslami idare tesis edilemedi. İslami idareye/sisteme çok yakın sistemler tesis edilebildi ama gerçek bir İslami idare tesis edilemedi.

Buna, o İblis, Ankebut Ağı sayesinde izin, imkan vermedi. Ne zaman bu ümmetin içinden güzel insanlar, güzel işler yapmaya çalışsa… Araya hep Ankebut Ağı mensubu kripto Yahudiler, kripto Ermeniler, kripto Süryaniler, kripto Rumlar vb. sızdı. Yetmedi de sık sık bazı müslüman ve mücahid kişilerin yerlerine biyonik robotlarla geçildi. Çok büyük hileler, aldatmalar yapıldı.

Üzerinde çalışacağımız ve tartışacağımız dağlar gibi konular var.

Ahir zamanda hz. Mehdi’nin Şeytan’ı öldüreceğini ifade eden muteber alimler, Şeytan’ın gerçekten öldürülmesini mi yoksa sisteminin nihayet çökertilmesini mi kastettiler?

İlki ise, hz. Mehdi’nin kıyamet sabahına kadar yaşayacağını anlamalıyız. Belki de üçüncü bir ihtimal daha vardır. Hz. Mehdi, İblis’in önce sistemini yıkacak, dünyanın tamamına hakim olan tek bir devlet kuracak, sonra kıyamet kopana kadar asırlarca hayatta kalacak ve kıyamet sabahı gelince İblis’i de elleriyle de öldürecektir.

Çok çalışmamız lazım, çok…

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın