Toplanacaklar


Büyük bir terör soruşturması kapsamında, İBB’den, gizli Ermeni Ekrem İmamyan ve gizli Ermeni Canan Kaftancıoğlu başta olmak üzere, terörle bağlantılı/iltisaklı yüzlerce kişi ters kelepçelerle toplanacaklar.

Her şey hukuka uygun olacak, somut delillere, şahitlere, itiraflara dayanacak. Haklarında onlarca farklı ceza maddesi kapsamında soruşturma ve yargılama yapılacak.

Buna rağmen basında ve medyada vaziyeti aksine göstermeye teşebbüs edenler olursa, onlar da teröre yardım ve yataklık suçlaması kapsamında toplanacak ve yargılanacaklar. Onlar da adaletle yargılanacaklar. Suçlu bulunanlar, suçu basın ve medya yolu ile işledikleri için iki kat ceza alacaklar.

Bu sırada malum ülkelerin hükumetlerinin ve Türkiye’de bulunan sözde elçi ve konsoloslarının tavırlarına bakılacak. Akıllı, uslu durmazlarsa, soruşturmalar onlara doğru uzanacak. İş buraya varırsa, Ekrem başta olmak üzere, sözde diplomatik temsilcilere kadar herkes vatana ihanet kapsamında da yargılanacaklar.

Gün gün Türkiye hürriyetine koşacak, gücünü dünyaya gösterecek ve önüne çıkan her engeli ezip geçecek. Yaşanacak her gerilme ve restleşme de neticede Türkiye’ye ve gerçek müttefiklerine yarayacak.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın