Kendini oynadığı role kaptıranlar da var

(Bu yayın, Mehmet Fahri Sertkaya’nın sosyal medya uygulamasında bir takipçisi ile yazışmasının tek taraflı olarak yayınlanmış halidir)

Akademi Dergisi takipçisi: – Selamün aleyküm Hocam, Emine Şenlikoğlu Anne Tarafindanmi yoksa Baba tarafindanmi Ermeni?Eltimin Annesinin Kuzeni oluyor.

Eltimin Annesinin soy ismi Kalyoncu

Teyze cocuklari oluyorlar

Mehmet Fahri Sertkaya: – V.a.s. Baba tarafından gizli Ermeni… Evlendiği sözde ilahiyatçı Recep Özkan da gizli Ermeni. Bahsettiğin Kalyoncu’lar da gizli Ermeniler.

Türkiye’ki gizli Ermeniler arasında sistemden kopmuş olan, irtibatını kopartmış ve yeni nesillere aktaramamış olan… Türk rolü oynarken kendini gerçekten Türk zan etmeye başlayan… Alevi rolü oynarken kendini gerçekten Alevi zan etmeye başlayan… Kürt rolü oynarken kendini gerçekten Kürt zan etmeye başlayan gizli Ermeniler de Yahudiler de var. Kendini Türk kabul etmeye başlamış olan ama yine de sistem tarafından boş bırakılmayan, kullanılan, elde tutulan aileler de var.

Bunların çocukları askerlik vazifesi sırasında çok çok rahat ederler. Kolayca iş bulurlar. İş yerinde kolay yükselirler. Devlet kapısında işleri olsa hemen halledilir. Hayatlarında hep şaşırdıkları şeyler yaşarlar. Kendilerinin gizli Ermeni ya da Yahudi olduğunu tam bilemezler, düşünemezler ama sistem onları bilir. Cemaatimizin içinde hoca efendi ya da hoca hanım yapılmış olan, gizli Ermeni ya da Yahudi olduklarını hala bilmiyor olan kadrolar da var. Bunlara gerçeği anlatmak çok riskli ve ters tepki alabilirler. Bazılarına bir ömür anlatmıyorlar ve kullanıyorlar. Lakin kendilerinden gördükleri için bunları talebe yapıyorlar, hoca yapıyorlar. Bir de böyle karışık ve sıkıntılı bir yanı var bu meselelerin.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın