Rusya ve Hindistan’ın karşısındayız


Hindistan ve Çin silahlı kuvvetlerinin arasında kapsamlı bir silahlı çatışma çıkarsa… Hindistan bölgesiyle sınırlı kalmak şartıyla Çin ordusuna türlü yönlerden destek vereceğiz. Hindistan’ı açıkça karşımıza alacağız ve bir an evvel parçalanıp yok olması için meşru dairede yapılabilecek her şeyi yapacağız. Harp hukukunun dışına asla çıkmayacak, masum sivillere zarar vermeyeceğiz. Suçlu sivilleri de imha edeceğiz.

Rusya Federasyonunun “Barış gücü” adı altında şuraya buraya askeri güçlerini göndermesinden, ilgili bölge halkları başta olmak üzere dünyanın bu saçmalığa ve hukuksuzluğa tepkisiz kalmasından rahatsızım. Hem de çok rahatsızım.

KGAÖ’nün ve ŞİÖ’nün uygulamada çöp olduğu, sadece kağıt üzerinde kaldığı şu günlerde… Rusya’nın sözde barış güçlerinin de her yerden çıkartılması gerekiyor. Suriye’de ve işgal altındaki Azerbaycan topraklarında Rusya’nın işi yok. Rus ayısı iyice kuzeye doğru gönderilmeli ve dünyadaki taraflar, zaten diz çökmek üzere olan yaralı Rus ayısını avlamaktan, fırsatları değerlendirmekten de çekinmemeli.

Açıkça ve tekrar tekrar yazıyorum. Biz ilk fırsatta Rusya ile hakiki bir harbe gireceğiz ve şu son dönemde yaptıklarının cezasını keseceğiz.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

..

Bir Yorum Yazın