Şimdiden yerinizi alın


Kısa süre sonra Suriye’de, Irak’ta ve Güney Azerbaycan’da devasa projeler peş peşe başlatılacak. “Belde-i tayyibe” ya da bazılarının “mezopotamya” dedikleri bölge, yeniden ve çok büyük bir hızla ayağa kalkacak. Türlü sahalarda/sektörlerde eş zamanlı projelere girişilecek. Suriye’de Esed’le şimdiden görüşün, anlaşın, paslaşın. Şimdiden projelerde yerinizi alın.

Bizim hukukumuzda ve örfümüzde, iki öz kardeş birbirleriyle ortak mali işler yaparken bile, kağıda/vesikaya dökerler. Bu, güvenmemek değildir. Dünyanın binbir türlü hali vardır ve insanların başına gelir, yaşanır. Yarın ne Esed tarafının ne de sizlerin bir sorun/ihtilaf yaşamasını istemem. İhtilaflarla vakit kaybetmek de istemem. Bu nedenle, olması gerektiği gibi çalışın ve her hamlenizde Suriye devleti tarafından geçerli olan resmi evraklarınızı da alın.

Hiç şüpheniz olmasın ki çok çok kısa süre sonra Suriye’nin tamamında yine devlet otoritesi sağlanacak ve her yerde nüfus yoğunluğu yine artacak. Daha söz konusu projeler başlatılmadan önce bile Suriye’de alış veriş artacak. Koca ülkenin alt yapısı, üst yapısı, şehirleri/binaları yeniden yapılacak. Bitmek bilmeyecek kadar iş/sektör ve gelir var Suriye’de… Projeler de üstüne gelecek.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

..

Bir Yorum Yazın