Bir Yahudi ölecek – Rüya tabirleri

Akademi Dergisi takipçisi: Hayırlı akşamlar efendim dün akşam tuhaf bi rüya gördüm yahudileri siyah kıyafetleriyle şapkalarıda vardı içlerinden biri ölmüş cenazesine gidiyorlardı işin kötü tarafı sanki bende gidiyordum 🤔


Mehmet Fahri Sertkaya: Rüyada kendini bir başkasının yerine, temsili olarak görmüşsün.

Rüyada cenazeye gitmek, izzet ve itibara, kişinin kazanacağı başarılara, mevki makam sahibi olmaya ve saygınlık elde etmeye işarettir. Rüyada hayatta birinin cenazesine katıldığını görmek, o kimsenin uzun ömürlü olmasına ve dünya hayatının zevklerini yaşamasına işarettir. Rüyasında kendi cenazesine giden kimse, büyük bir şan ve şöhrete kavuşur. Bu rüya gören kişinin büyük bir mertebeye ulaşması anlamına gelmektedir. Rüyada cenazeye gidip orada tabut taşıyan kişi, bir gruba liderlik eder. Eğer tabuttaki kişi tanınmış bir şahıssa o kişinin yönetici olmasına ve bir guruba önderlik etmesine yorumlanmaktadır. Rüyada kendisinin cenaze törenini düzenleyen kişinin, kıymeti, değeri ve kadri yüksek olur.

Rüyada cenaze kaldırmak büyük bir yükten kurtulmaya; cenaze peşinden gitmek kudretli bir adamın arkasından gidip zengin olmaya; cenazenin canlandığını görmek ise hiç beklemediğiniz bir yerden nimet elde etmeye işarettir.

Rüyada siyah renk kıyafet ve ayakkabı görmek resmiyet demek. Resmi yetkisi olan kişi, resmi yetkili kurum, resmi kurumlardaki evraklar demek.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın