Baştan söylemiştim


Bütün ikazlarıma rağmen, olmadık işler deneyenler olursa, gereksiz yere benimle çatışanlar olursa, karşısında taraf tutacağımı, sahada olacağımı ve bana inat işler yapan tarafı tarumar edeceğimi tekrarla ifade etmiştim.

Şu andan itibaren Rusya-Ukrayna krizini de çözen taraf olacağız. Buna göre kararlarımızı, tavırlarımızı güncelleyeceğiz. Ukrayna diye bir devlet gerçekte yok. Ankebut Ağının suni devletlerinden biri de Ukrayna… Rusya da devlet/sistem olarak tamamen düşmanımız. Halkının tamamıyla düşman değiliz. Rus halkı arasından bizimle beraber hareket edecek gruplara asla maddi ve manevi zararlar vermeyeceğiz. Sivilleri ve masumları her zaman olduğu gibi koruyacağız.

Dünya üzerindeki bütün taraflar bilsinler ki bundan böyle Kırım ve etrafı Türkiye’nin milli meselesidir. Buralar zaten Türk milletinin kadim topraklarıdır. Şu andaki Türkiye devletinin de eski topraklarıdır. Türkiye, Rus işgali altındaki söz konusu topraklarının en kısa sürede işgalden kurtarılması için sahada peş peşe somut hamleler yapacak. İstanbul bütün bunları her ayrıntısına kadar belirleyecek, sevk ve idare edecek. Söz konusu topraklar üzerindeki insanların doğrudan ve tek muhatabı ne Rusya ne de Ukrayna’dır, Türkiye’dir. Kırım’ı topraklarımıza hızlıca dahil etmek için karadan bir sınırımızın olması da zaruri değildir.

Bu hususlarda da bütün tarafları önden açıkça bilgilendirdim ve karşımda olmak isteyenler, kendileri bilir. Yanımda olmak isteyenler de günbegün güçlenecektir. Batı/NATO çetesi bu hususta karşımda durmayı tercih edebilir ama kesinlikle çok çökertici, bitirici darbeleri kısa sürede ve üst üste alacaktır.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

..

Bir Yorum Yazın