Bizim savaşımız değil


Söylenmesi gereken her şeyi baştan söylemiştim. Ehemmeniyetine binaen tekrar ediyorum.

– Bu savaşta kimseden yana değiliz. Biz kimsenin sömürgesi ya da beleş ordusu değiliz.

– Ülkemizi, milletimizi, başka coğrafyalardaki soydaşlarımızı ve hakiki müttefiklerimizi korumak dışında, başka hiçbir gerekçe ile silah kullanmayacak, çatışmalara dahil olmayacağız.

– Rusya, Ukrayna’nın üzerine bu defa hakikaten giderse, danışıklı dövüşmezse, onları sahadaki ere kadar sınırlayan ağır sinyallerimizi keseceğiz.

– Rusya-Ukrayna savaşı NATO’nun da meselesi değildir. NATO’nun meselesi olsaydı bile Türkiye fiilen NATO üyesi değildir.

– Ukrayna bizim hiçbir şeyimizdir. Bir değil bin kere yok olmayı hak eden bir bölgedir. Türkiye’den çatlak sesler istemiyorum. Ukrayna yanlısı suni bir kamuoyu istemiyorum. Rusya ya da Çin yanlısı çıkışlar da istemiyorum. Herkes Türkiye’nin menfaatlerine uygun konuşacak, yazacak, karar alacak, hamle yapacak. Aksi halde tepkimiz bu güne görülmemiş şiddette olacak.

Bir de olmaz ya, bir gün boğaz köprülerinden herhangi bir birinde patlama olursa… Suç PKK’ye, Yunan’a ya da başka her kime atılırsa atılsın, orayı patlattıranlar Tayyip/AKPKK, İngiltere, ABD, İsrail ve Yunanistan ittifakı olacak. Şimdiden herkes bilsin.

| Mfs – Ezber bozan – Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın