Destek vermeliyiz

Rusya Federasyonu’nun zulmü, hukuksuz kanunları, sömürgeciliği ve asimile siyaseti altında bu güne kadar da çok zor hayatlar yaşayan… Şimdilerde bir de zorla asker yapılarak cepheye de sevk edilmek istenen halklar arasından… Siyasi, dini, askeri önder olanlara (Rusya ordusu mensubu subaylar dahil), Türkiye’den ve Türk dünyasından bekledikleri destekleri hemen vermeliyiz.

İcap edenlerin Türkiye’ye sığınarak, Türkiye’de oturma izni verilerek mücadelesine devam etmelerini sağlamalıyız. Bu izin, şu an için Güney Azerbaycan’dakilere gerekmiyor. Çünkü oradaki Türkler ezici bir üstünlüğe sahipler ve kısa da sürse, uzun da sürse ve bizim de desteğimizle Güney Azerbaycan’ı hürriyetine kavuşturacaklar. Oradan yakında çok güzel haberler duyulacak.

Rusya Federasyonu’ndaki halklar arasından, muhtelif bilim sahalarında iyi yetişmiş ve tecrübeli olan insanların da Türkiye’ye sığınmalarını sağlamalıyız. Bu kişiler seçilirken din ve milliyet ayrımı yapmamalıyız. Kanunlara saygılı, iyi niyetli, ahlaklı, haklarını gözetirken başka insanların haklarını da gözeten ve sorun çıkartmayacak medeni kişiler olup olmadıklarına bakmalıyız. İstihbarat çevreleriyle bağlantılı olup olmadıklarına ve Rusya’da çok yaygın olan AIDS başta olmak üzere muhtelif bulaşıcı hastalıkları taşıyıp taşımadıklarına da elbette bakacağız.

Bu kişilere “Türkiye’de geniş bir din, vicdan, ibadet ve ifade hürriyetiyle yaşayacak ve en kısa sürede de uzmanlığınıza göre işlerde çalışacak, iyi maaşlar alacaksınız. Size Türkiye’de 5 sene oturma izni verilecek. Sonra isterseniz dönersiniz, isterseniz ve geçen süre boyunca Türkiye’de hiçbir sorunu da sebep olmamışsanız oturma izniniz 5 sene daha uzatılır. Zaten Türkiye kısa sür sonra çok büyük ataklara kalkacak ve burda olmayı seveceksiniz. Burada olmasanız bile o günlerde buraya gelmek isteyeceksiniz.” denilmelidir.

| Mfs – Pusu bozan – Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın