“24 Eylül krizi” mi?


Çocuk kandırırcasına haberler ve izahlar yapıyorlar. Bütün dünya İstanbul’a güveniyor, İstanbul’u dinliyor ve İstanbul’la eş zamanlı hamleler yapıyor.

Yarın bile dünya tarihine geçen bir gün olabilir. Tarihe “24 Eylül 2022 dünya genelinde yaşanan büyük mali kriz” diye geçebilir.

Bir süredir dünya genelinde mali fırtınalar yaşanıyor ve Ankebut Ağı bu yaşananları hem gizlemeye hem durdurmaya, hem olduğundan farklı şekilde açıklamaya çabalıyor. Ne yapacağını şaşırmış vaziyette ama sözde ilkeli ve bağımsız basın mensupları ise yeni yeni haberler yapıyorlar. Onu da aşağıdaki gibi art niyetlerle ve aldatmalarla yapıyorlar:

“Yatırımcılar paralarını çekip nakite geçiyorlar

Dünya genelinde yaşanan olağanüstü mali kriz nedeniyle bankalara olan güven en düşük seviyeye gerilerken yatırımcılar hisse senetleri, kripto paralar ve altın başta olmak üzere neredeyse bütün riskli varlıkları elden çıkarıp nakde geçiş yapıyor.

21 Eylül’e kadar olan haftada hisse senedi fonlarından çıkan para tutarı 7,8 milyar dolarlı buldu. Ayın dönemde 30,3 milyar dolarlık nakde geçti.”

16 Eylül 2022’de İsviçreli bir yatırımcının sorusuna verilen sesli cevap:
“Nakitten uzak durun, varlıklarınızı bankalarda tutmayın”

https://t.me/akademidergisii/19229

Bir Yorum Yazın