Yüksek katlı bina ve akıbeti(Rüya tabiri)

Ş. (Akademi Dergisi takipçisi)

Yüksek katlı bir binadayim. orada niye olduğumu bilmiyorum…. ama, Her odada insanlar var, kalan….

Kalanları da tanımıyorum yaşlı kişilerde var…, gençler de var. Ama eşimin orada olduğunu hatırlıyorum….

Tabii ben bir süre sonra ben Elektrik süpürgesini aldım evleri süpürmek, için sırayla süpürüyorum… herkesin odasını herkes çekirdek yemiş yerleri dökmüş masaların altlarına falan..odalara,

Sonra onları elimle aldım Sonra yerleri süpürdüm…..    ,

Hatta yaşlı kişiler de camdan bakıyorlardı, nereye bakıyorlardı bilmiyorum…. bir süre sonra,,,, Nasıl olduysa, nasıl dinliyorsam

Mfs konuşuyordu, ama telefondan mı dinliyorum yoksa onun sesini duyuyorum, O kısmını hatırlamıyorum…

Diyordu ki Türkiye’nin akıbetini başına neler geleceğini anlatıyordu…. o sırada böyle söylediği sırada büyük bir, sahada,,,, tank dolu.. üzerlerinde askerler bekleyen hazır ol da duran,,, orayı gördüm…..

ve sonra konuşmasına devam ederken,,,, işte… Bunları bilen İzel,,,, sanatçı olan, bu durumlari insanlara söylemiyor,,,,,, başına neler  geleceğini işte Türk milletinin diyor…….

O sırada da ben izel’i görüyorum… yine tam böyle söyleyecek ekranda herhalde söylemekten vazgeçiyor,,,,, tekrar söylemeye yelteniyor,,,,, tekrar vazgeçiyor…

ama o kısımlar bana nasıl gösteriliyor çözemedim…

Ama İçimden de diyorum ki eğer ben şu an msf nin yanında olmasaydım binasında şu an bizi de öldüreceklerdi orada evimde olsaydım…. evimizi bombalayacaklardı diyorum Çünkü herkese öyle yapacaklarmış diyorum orada uyandim….

Mehmet Fahri Sertkaya

Yüksek katlı bina: Türkiye, hükumet ya da dev bir holding ya da ankebut ağına bağlı bütün üst yöneticiler…

Odalar ve yaşlı adamlar ise o sistemin içindeki ayrı ayrı teşkilatlar, kurumlar ve tecrübeli üst yöneticiler…

Eşini temsili olarak görmüşsün ve aslında o üst kişilerden biri…

Kendini ise beni temsilen görmüşsün. Büyük temizlikler yapacağım, çok büyük hadiseleri başlatacağım ve yönlendireceğim ve sonunda maddi, manevi sahalarda çok büyük kazançlar elde edeceğim.

Elektrikli süpürge, içinden çıkılmaz sorunlar, hırçın davranışlar, öfkeli tavırlar,tartışmalı konular ve bunların uzun süredir çözülememesi.

Elektrikli süpürge ile temizlemenin bir manası da sorunları kısacık sürede çözebilmek ve birikmiş sorunlardan kısa sürede tamamen kurtulmak.

“Rüyada çekirdek görmek çok hayırlıdır. Temiz ve güzel başlangıçlara, hayırlı haberlere ve karlı işlere işaret eder. Rüyada çekirdek görmek kişinin bir işte sebat ettiği ve o işe vazgeçmeden dört elle sarıldığı takdirde mutlaka o işten hayır görmesine ve meyvelerini almasına yorulur. Rüya sahibi hiç kimsenin inanmadığı bir işi azmi ve kararlılığı ile başaracak, herkesin takdirini toplayacaktır.”

“Rüyada camdanbakmaları, ruhani olarak bunalımda olmaları, kendi hayatlarından duydukları memnuniyetsizlik nedeni ile giderek izole edilmiş bir hayat yaşayacak olmaları.” Yani hızla geri çekiliş, çaresiz ve hükümsüz kalmaları, maddi ve manevi çöküş.

Az önce paylaştığım “Doğru zamanda doğru karar” başlıklı uzun yazıya çıkıyor bu rüya. O yazıyı ve tesirlerini baştan haber vermiş gibi… Geldiği gibi bu rüyana bakmaya vaktim olsaydı hemen anlardım. “mfs konuşuyordu” kısmına gelince bunu anladım. Ayrıca o rüyanda sansürün artış işlemeyeceği, sesimi açık şekilde bütün dünyanın duyacağı, herkesin benden haberdar olacağı detayı da var.

Askerler görmek: tehlikeden ve kötülüklerden korunmak, uzak olmak. İlahi yardım. galibiyet, zafer, mutluluk. aynı zamanda büyük bir güç demektir. İşlerde/hizmetlerde yükselmek, saygı duyulan, sözü geçen bir kişi olmak

“Rüyada tank görmek, dikkate alınması gereken ve herkesi ilgilendiren bazı şeylerin yaşanacağı anlamına gelir. Resmi devlet işlerine, bu işlerde görevli olan, güçlü, kuvvetli, makam sahibi kimselere, bu kimselerle bir araya gelmeye tabir edilir.”

Rüyada askeri tank görmek, üzerinde titizlikle ve büyük bir ciddiyetle çalışılması gereken, çok hassas ve hayati önem taşıyan bir konun varlığına işaret eder. Gerçekleştiğinde (ki askerlerin görülmesi gerçekleşeceğin, zafer kazanılacağına delalet ediyor) büyük mutluluk, başarısızlığında yıkım olacak kadar büyük bir mesele olarak değerlendirilir.

“Rüyasında sanatçı gören kişi için Allah yürü ya kulum diyecek şeklinde yorum yapılır. Rüya sahibi, kendisi için çok bereketli ve hayırlı işlerden teklif üstüne teklif alacak ve hatırı sayılır düzeyde gelir elde edecektir.”

Rüyada sanatçı görmek ayrıca “kendini hayır işlerine adayacağına ve hak yolunda herkesi kendine mest edeceği hayır işleri yapacağına işaret eder. Rüya sahibi, manevi duyguları çok yüksek, alçak gönüllü ve inancı güçlü kimsedir.”

Rüyada ünlü bir kişi görmek, evde ya da rüyada gösterilen o yerde, “en çok rüya sahibinin sözünün geçeceğine ve rüya sahibinin aile bireyleri arasında en ağır kişi olacağına delalet eder. Rüya sahibi o kadar ağırbaşlıdır ki insanlar kendisine hem büyük bir saygı duyar hem de kendisinden çekinir. Ayrıca aile fertlerine konuşmasına gerek kalmadan bir bakışı ile her şeyi anlatabilir.”

İzel’in görülmüş olması ise ayrıca geniş vakitte çalışılmalı. Ayrıca gerçek bir şahsı ya da şahısları temsilen de gösterilmiş olmalı. O şahıs/şahısların İzel ile bir şekilde bağlantısı ya da ortak noktası, benzerliği olmalı. O şahıs/şahıslar, kararsızlık yaşıyorlarsa da herkesin duyacağı imkanlar, teknikler üzerinden yani basın/yayın faaliyetleri aracılığıyla adımı açıkça telaffuz edecekler.

Son kısım zaten tabirlik bile değil. Benimle birlikte hareket etmeyen siyasetçiler, kanaat önderleri, büyük patronlar yani etkili ve yetkili kişiler, Türkiye genelinde ve hatta dünya genelinde hep oyundan düşürülecekler.

Bir Yorum Yazın