Tayyip asılmayacak

Cemaatimiz içinde yaygın inanışlardan biri olan “Tayyip’in asılması” inanışı da uydurma bir inanış… Kendini ruhban sınıfından kabul eden, bu maksatla hayatı boyunca evlenmeyen, imkan bulabildikçe gizlice Hristiyan ibadetleri yapan Arif Ahmet Denizolgun’un, benzeri kişiler gibi cin, büyü, kahinlik işlerine merakı çoktu. Hayatının son yıllarında çok sık olarak bana da büyüler yapmakla ve yaptırmakla meşguldü.

Metafizikle bazı şeyleri hem kendisi hem de çevresi görmek, bilmek için hep uğraşıyordu. Bazı hususlarda ise güya keramet göstererek açıklamalar yapıyordu. Bunlardan pek çoğu gerçek çıkmıyordu. Tayyip’in asılacağına dair inancı da işte bu Arif Ahmet yaydı. Geleceği Allah bilir ama benim kuvvetli zannıma göre Tayyip asılmayacak. Çok çok kısa süre sonra bir şekilde oyundan düşecek.

En kuvvetli zannım şu: Milyonla hatta belki de on milyonla Türkiye vatandaşı sokaklara, caddelere inecek. Özellikle Ankara ve İstanbul’da adım atılacak yer olmayacak. Çavuşesku’nun devrilmesi zamanındaki gibi halk hareketleri olacak. Zaten bankalar batmış, ülkede nakit kalmamış, para pul olmuş, devlet memuruna bile maaşlar veremeyecek hale gelmiş olacak. Bütün bu hal sadece birkaç gün içinde gerçekleşecek. İnsanlar bir yandan yaşanan dev gibi devalüasyona, bir yandan meydana çıkan akıl almaz kara para işlerine, insanlık dışı işlere tahammül edemeyecek. Bu sırada Tayyip kaçamamış olacak. Saklandığı ininde bulunacak ve orada onu bulanlar onu emniyet müdürlüğüne ya da askeri birime ya da adliyeye götürmeye kadar bile tahammül edemeyecekler. Onu orada insaniyet namına parça parça edecekler. Çok büyük ihtimalle o anları aralarından biri ya da birkaçı cep telefonları ile kayıt edecekler. On milyonla insanın ayağa kalkmasına sebep olan görüntüler, deliller, Tayyip’in çetesiyle birlikte hiçbir insanın tahammül edemeyeceği seviyede insanlık dışı işler yaptığını gözler önüne somut bir şekilde serecek. Millet Tayyip’i ve çetesinden olanları parça parça etmek için tempo tutacak. Zaten milletin karşısına asker de polis de geçmeyecek.

İkinci kuvvetli zannım ise şu: Süreç birinci zanda izah ettiğim gibi ilerlerken (ki şu anda yaşanmakta olan şey bu) Ankebut Ağının üst isimleri, tıpkı Kraliçe Elizabeth vakasında olduğu gibi önden hamle yapacaklar ve “Tamam, hareket sahası kalmadı. Tayyip’in sahada olduğu her an aleyhimize işliyor. Onu da oyundan alıyoruz” diyecekler. Kendileri bir şekilde Tayyip’i ve yakın çevresindeki kişileri imha edecekler. En yakın çevresinde olmasa da epeyi yakın çevresinde olan, beraber iş tuttuğu kişileri parça parça etmek de yine millete kalacak. Tayyip’i bu şekilde oyundan alanlar öncelikle onu hastahaneye kaldırabilirler.

| Mfs – Ezber bozan – Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın