Ben artık çok daraldım.


Tayyip yine Putin’e gitti ama yakılan yakıta, yapılan masrafa yazık. Bu ikilinin bir şey yapacakları da yapabilecekleri de yok. “Benim oğlum Bina okur, döner döner bir daha okur” misali işler bunlar… Şu Perinçekgiller familyasından bile daha berbat siyaset yapar oldular. Onlar bile bu kadar çok tekrara düşmüyorlar. Ulusal kanalda bile bu kadar tekrar yok. Git gel, git gel ama ortada bir şey yok.

Sayelerinde biz de tekrar tekrar konularla ilgilenmek, konuşmak zorunda kalıyorduk. Belki bir gün düzelirler diye bakıyorduk. Sadece Tayyip’in değişmesi fayda etmeyecek, Putin de artık değişmeli.

Faydasız, netice vermeyecek, kazandırmayacak resmi temaslar bunlar. Bunların bu halleri sahada da gereksiz masraflar yapılmasına, morallerin bozulmasına, işlerin uzamasına sebep oluyor. Putin’de de para yok, Tayyip’te de para yok. Böyle cılız, böyle iddiasız, böyle çekingen, böyle samimiyetsiz resmi temasların yasaklanması ve devlete/millete daha fazla maddi ve manevi zarar verilmesinin önüne geçilmesi için kanun hükmünde kararname çıkacak değil ya… O halde şu Tayyip artık şu oyundan çıksın. Cehennemin dibine kadar da yeri var, nereye giderse oraya gitsin. Ben artık çok daraldım.

Bir karıştırıp baksak, imtihan etsek, mülakata alsak, Taliban isimli CIA üretmesi terör örgütünün içinde bile Tayyip’ten, Putin’den daha vasıflı ve faydalı kişiler bulunur. Yazık… Vaziyet o seviyede vahim… Rusya da Türkiye de devasa fırsatları, kazançları bunlar yüzünden elinden kaçırıyor.

Derhal yapılması gereken ve çok kazandıracak binbir türlü iş var ama oturur şimdi “Tahıl koridoru” dedikleri güzergahtan, Zengezur geçidi denilen yerden, Talibandan, Suriye’den nasıl kara para işleri yapacaklarını konuşurlar. O da ellerinde patlayacak, haberleri yok. Altlarındaki koltuklar çekiliyor ama oyalanıp dursunlar.

| Mfs – Ezber bozan – Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın