Herkes hazır olsun

Türkiye ordusu Suriye’nin her yerinden tamamen çekilmeyecekse… BOP çerçevesinde Türkiye’ye toplanmış olan sözde mülteciler, derhal sınır dışı edilmeyeceklerse… Kıbrıs’ın tamamı Türkiye’ye ait olmayacaksa… Ege adalarını işgalden kurtarıp sınırlarımıza dahil etmeyeceksek… Yunanistan denilen 400 yıllık topraklarımızı sınırlarımıza dahil etmeyeceksek… Kuzey Irak’ın kadim Türk şehirlerini tekrar sınırlarımıza dahil etmeyeceksek… İsfehan’a hatta Basra körfesine kadar Güney Azerbaycan topraklarını sınırlarımıza dahil etmeyeceksek…

O Rusya’nın da Suriye’de durmasının bize hiçbir faydası yok demektir. Hatta o Esed’in de orada durmasının artık bize hiç faydası yok demektir. Çin’in de buralarda at koşturmaya çabalamasının bize faydası yok demektir. Türkiye, kazanmadıkça, kazandırmayacak. Bunu bütün tarafların bir kez daha ve çok sarsıcı şekilde görmesini, anlamasını, sadece birkaç saat içinde sağlayacağım.

Alternatif yollardan ilerlemeye geçeceğiz. Çok sarsıcı kararlar alacağım ve ortalık toz duman olacak. Herkes şok edici kararlara ve hadiselere hazır olsun. Şu anda saha şartları bu kararlarıma arka plandan hazırlanıyor. İlgili taraflar, üzerlerine düşenleri yapmak için hazırlanıyorlar.

Bir Yorum Yazın