Sadece birkaç kıvılcım


Ben, hiçbir devleti ve liderini, yeşil mi, gri mi, başka bir renk mi diye sınıflandırarak değerlendirmiyorum.

Yanımda mı karşımda mı sadece ona bakıyorum. Karşımda olanların renkleri, aynı renkten ya da başka renkten olanlarla aralarındaki meseleleri beni ilgilendirmiyor. Zaten iyice at izi it izine karıştı. Kimin hangi kulvardan koştuğu da belli değil.

Benim için uzaylı insan olması, dünyalı insan olması hiç fark etmiyor. Ben herkesin “iyi” mi yoksa “kötü” mü olduğuna, iyiliğe doğru mu, kötülüğe doğru mu gittiğine bakıyorum.

Ne yeşillere, ne grilere ne de başka renklere verilmiş sözlerim yok. Kimseye sözler verip de yolda bırakmışlığım yok. İstanbul merkezli yeni bir sistem kuruyorum. Bir de sahaya inmek için de son hamlelerimi yapıyorum. Bunu sağlamak için de bu dünyayı yakmam gerekecekti. Her zamanki gibi baştan ikazlar ettim, vebal bende kalmasın dedim ve dinleyen olmadı. Neticesi olarak ortalık karışıyor ama bu bir yangın değil, henüz birkaç kıvılcım çaktı, yangına dönüşmedi. Çok kısa süre sonra yangın çıkınca ve her yeri sarınca, şimdiden kahredenlerin hallerini de göreceğiz. Bütün mesele bu…

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın