Çoktan hazırız


– Van çok gergin.

– Türkiye genelinde işçiler ve çiftçiler ayaklanacaklar. Sonra başka kesimlerden de destek bulacaklar. Ortalık çok fena karışacak. Hiç kimse insan selini durduramayacak.

– Bu sırada milletimiz sadece iktidarın ve danışıklı muhalefetin değil, sözde mültecilerin üzerine de gidecek. Çok büyük olaylar olacak ama şer görünen şeylerin sonu hayır olacak.

– Çin, son bir çare görerek Hindistan ile arasındaki sorunları kasten büyütebilir. Hindistan’ın bir şekilde karışması ve daha fazla kara para sağlayan bir kaynağa dönüşmesi istenebilir.

– ABD’de de halk patlama noktasında ve patlayacak. Orada da halkı hiç kimse durduramayacak.

– Dünyanın pek çok yerindeki ABD ve NATO üsleri kısa sürede kapatılacak. Çünkü böyle giderse yakında ne ABD ne de NATO kalacak.

– Kraliçe Tayyip’i daha fazla süre iktidarda tutmak için çırpınıyor ama İngiltere bile acınacak hallerde. Türkiye’ye daha fazla kayıt dışı ve kara para gönderilemeyecek. Bu güne kadar sorunları çözmek yerine cerahatin üstünü dikmenin bedeli çok ağır olacak. Doların bir günde yüz lirayı görmesi bile mümkün ve bu düşük bir ihtimal değil.

– Dünyadaki büyük sermayedarlara, sermayelerini küçük ve güvenli limanlara/ülkelere götürmelerini tavsiye etmiştim. Patronlar/holdingler arasından, sözümü dinlemeyen pek çoğu batacaklar.

– İran’ın bölünmeme ihtimali yok. Bölünmesine karşı koyabilecek bir güç unsuru da yok. Türk toprakları Türkiye’ye bağlanacak ve kimse buna mani olamayacak.

– Azerbaycan da büyük karışacak ve hainler alaşağı olacak.

– Hala Tayyip ile iyi geçinmeye çalışanlar, ondan ümidi olanlar, boşa kürek çekiyorlar.

– Solomon Soysuz, Bohçalı ve Sedat Peker gibi, Ümit Özdağ ve çevresi de çöp oldu. Altılı çete denilen sözde muhalefet cenahı çoktan topluca çöp olmuşlardı. Artık Türkiye’de İngiliz ve Amerikan dayatması demokratik sistem, bir daha ayağa kaldırılamayacak şekilde çöp oldu. Seçim bekleyenler boşuna kendilerini avutuyorlar. Seçim olmayacak.

– Biz izin vermeden TSK hiçbir yere operasyon yapamaz. Bir çılgınlıkla ordumuza operasyon emri verseler, bir hareketlilik başlar ama sonuç alınamaz. Kısa sürede büyük kaos yaşanır ve operasyon emri verenler TSK’nin açık ve öncelikli hedefi olurlar.

– Yunanistan şimdiden çöktü, teslim oldu. ABD Yunan’ı şimdiden dünyanın gözleri önünde sattı.

– Putin’in ve Rusya’nın hali her geçen saat daha kötü oluyor. Dönülmez akşamın ufkundalar.

– Bazı milletler boşuna gıda stokları yapıyorlar. O stokları yemeleri nasip olmayacak.

– Türkiye’ye stratejik silahlarla yapılan saldırılar devam ediyor, edecek.

– Başta Türkiye’deki ve çevresindeki ABD ve NATO üsleri olmak üzere, dünyanın dört bir yanındaki kara paracı ordular, çok şiddetli şekilde çarpılıyorlar. Uçak ve gemi patlamaları ve kazaları gizlenemediği için haber oluyor ama haber yapılanlar devede kulak misali… Çok ölüleri var. Çok arızalı cihazları, sistemleri, araçları var. Her geçen saat zayiatları artıyor.

– Kendi hava sahasında kendi uçaklarını uçuramayacak hale gelen ülkelerin sayısı hızla artacak.

– Sansür ha kırıldı, ha kırılacak. Yayınlarım el altından bütün dünyayı sarsıyor ve uzun zaman önce yazdığım gibi, ABD başkanının ne dediğine değil, benim bir konuda ne dediğime öncelikle bakılıyor.

– İstanbul hızla dünyanın merkezi oluyor ve kısa sürecek çok büyük sıkıntıların ardından Türkiye gerçek Türkiye olacak.

– Türkiye bir değil, onlarca kere stratejik silahlarla yıkılsa bile, yine de kısa sürede ayağa kaldırabilirim.

Biz her şeye çoktan hazırız.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın