NATO yolcusu kalmasın!

Haydi başka kaç NATO’cu varsa, hemen katılsınlar, yerlerini alsınlar. Kimler de çıkıyorsa, vakit kaybetmeden NATO’dan çıksınlar. Uzun süre beklemeyeceğiz. Uzun zamandır beyin ölümü halindeyken kısa süre önce fişi de çekilmiş hatta kefenlenmiş, gömülmeye de hazır hale gelmiş şu NATO’yu hızlıca gömeceğiz. Son darbeleri de hemen vuracağız.

Baştan beri en açık şekilde ifade ettim. Kimin NATO’ya katıldığı, kimin NATO’dan çıktığı ile bile ilgilenmiyoruz. Takılmıyoruz bu hususlara… Başka kimler kaldıysa, hemen saflarını belirlesinler.

NATO içinde NATO var. NATO üyesi olan Türkiye’ye karşı birleşmiş NATO üyeleri var. NATO kağıt üzerinde var, uygulamada çoktan dağıldı. Yakında ABD başta olmak üzere birkaç NATO üyesi ülkeye zaten askeri müdahaleler yapacağız. Bunların tamamı hukuka, millet arası hukuka, harp hukukuna uygun olan askeri müdahaleler olacak. Bebekleri, çocukları, kadınları, kızları, canları, malları, madenleri, vergileri, temel hak ve hürriyetleri temin etmek ve/veya muhafaza etmek için yapacağız. Kaç kere ikazlar ettik, süreler verdik, anlamadılar. Hala Türkiye’de ve çevresinde ABD ve NATO unsurları var. Hala işgal altındaki adalarımızı bile Yunan’da tutma gayretleri var. Bunu yaparken, dikkate alınacak hiçbir karşılık veremeyip de üç dakika ayakta alkışlayıp üç saat koltukta ya da masada ağlaşan halleri var. Çoktan dünyaya rezil oldular.

Siyaset dünyası burası, NATO’nun bu haline rağmen, tek başımıza bile yetiyor olmamıza rağmen, neden Rusya’ya da hatta Çin’e de NATO karşısında destek vermeyelim. Tek başımıza bile zaferle çıkacağımız bu süreci neden daha da hızlandırmayalım ve daha da kolay hale getirmeyelim. Neden dünya dengelerini daha da çok karıştırmayalım. Hep dedim ki ne kadar kaos, karışıklık çıkarsa, hepsi bize yarıyor. Meselemiz sadece NATO ya da ABD değil, bir bütün olarak Ankebut Ağını parçalamak istiyoruz ve karışıklıklar onları iyice zor hallere düşürüyor. Yakında ibadethanelerin önlerinde onları dilencilik yaparken görürsek, şaşırmayacağız. O kadar parasız ve güçsüz kaldılar.

İsveç ve Finlandiya NATO’ya katılmadan önce ya da sonra, hiç fark etmez… Rusya, bir tarafı NATO olan ya da bir şekilde NATO’ya çıkan bir savaşa girerse… Savaşı Rusya tarafı başlatsın ya da karşısındaki taraf/taraflar başlatsın, hiç fark etmez… O şartlarda biz de Rusya tarafını destekleyeceğiz.

Mesela İsveç’e ve Finlandiya’ya ya da Polonya’ya Rusya harp ilan etse ya da hepsine birden ilan etse, savaşı kendisi başlatsa bile biz NATO, batı, Avrupa yanlısı olmayacağız. Eş zamanlı olarak ABD ve Yunanistan başta olmak üzere birçok NATO üyesinin üzerine gideceğiz. Rusya yanlısı da değiliz ve olmayız. Lakin düşmanımın düşmanı bana yarar, ben de ona yararım.

Dünyada hangi ülke NATO karşıtı durursa, düşman olduğumuz bir ülke bile olsa, onlara destek vereceğiz. Onlarla meselelerimizi mümkün olduğu kadar öteleyeceğiz.

“Karışmıyoruz” dedik ama “karşılık vermeyeceğiz” demedik. NATO’ya dair kanaatlerimiz, duruşumuz baştan beri çok net. Rusya ya da Çin danışıklı dövüşmeye devam etseler ya da Rusya ile Çin içindeki farkı unsurlar nedeniyle farklı farklı kararlar alınsa bile biz yolumuza bakacağız. NATO’ya son darbeleri de vuracağız.

Amerika’sız ve NATO’suz bir dünyaya çok çok az kaldı.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın