Benim rüzgarım adamına göre esiyor

Son günlerde aldığım bazı kararları anlayamayanlar arasında uzaylı taraflar da var. Aslında anlaşılmayacak bir şey yok. Baştan beri tekrarla anlattığım meseleler bunlar. Benim estirdiğim rüzgara hatta kasırgaya uyarak hızlıca yol alanlar, düşmanlarına ya da rakiplerine büyük darbeler vuranlar uzaylı da dünyalı da olsalar, fazla yol alamazlar. Hükumet ya da holding de olsalar, cemaat ya da tarikat da olsalar fazla yol alamazlar.

Kaç kere izah etttim. Benim hassasiyetlerim dikkate alınacak. Benimle anlaşılacak. Anlaşmalara sadık kalınacak. Kimse kimseye yanlış yapmayacak. Kimse “Sadece ben kazanacağım” demeyecek. Herkes, kazanırken, kazandırmayı da bilecek. Hem maddi ve manevi hem de siyasi manada anlaşmalı taraflar birbirlerine kazandıracaklar. “Ben mfs ile görüşmeden, anlaşmadan, şöyle kenardan köşeden yolumu alırım” diyenler yolda kalırlar. “Oldu bu iş, tamam… İşte şimdi çok büyük olacağız” derken neye uğradıklarını şaşırırlar.

Herkesten çok biz çalışacağız ama başkaları kazanacak. Yok öyle bir dünya… Evet, maddi kıymetler için mücadele etmiyoruz ama hakkımızı olanı da kimseye vermiyoruz, vermeyiz. Bu güne kadar “Sadece biz kazanacağız” diyerek rüzgarımla yol almak isteyenler, bu günlerde bakın ne hallerdeler. İktiza ederse, ısrarla yanlış yaptıkları için ve hep kendileri kazanmak isteyerek mücadele ettikleri için batırdığım bazı tarafları bile kısa sürede güçlendiririm ve batması gereken bazı başka tarafları onlar üzerinden de batırırım.

Hiç kimse İstanbul’la anlaşmadan ve anlaşmasına sadık kalmadan kazanamaz. Kazananlar kulübünde de yer alamaz. İstanbul merkezli yeni dünya düzeninde de yer alamaz.

Mehmet Fahri Batırankaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın