Kullanmayın


Dünya genelinde “izahı yapılamayan” hadiseler her geçen gün artıyor. Pek çok kara, hava, deniz araçlarında ve çok sayıda askeri ve sivil binalarda izahı yapılamayan şeyler yaşanıyor. Son günlerde uçaklarda da daha çok arızalar yaşanıyor. İnsan, organ, uyuşturucu kaçakçılığı yapan hükumetlerin ve gizli servislerin, bu türlü insanlık dışı kara para işlerinde sivil yolcu uçaklarını bile kullanıyor olması çok büyük bir risk oluşturuyor.

Dünya genelinde kıran kırana metafizik çatışmalar devam ediyor. Siyasi, mali ve askeri sahada çoktan bitmiş, tükenmiş olan ama hala dünyanın en güçlü ülkeleri olduğu zan edilen ülkeler, sadece metafizik tekniklerle bizi durdurmayı deniyorlar. Metafizik sinyaller her yerde ve çok yoğun… Kara para işinde kullanılan liderler, bakanlar, subaylar, askerler, sivil ya da askeri araçlar hep sinyale giriyorlar.

Kara para işlerinde kullanılan hava araçlarından bazıları daha hava limanında iken bile alev alabiliyorlar. Bu türlü sivil araçların içinde masum siviller de can verebiliyorlar. Bunların mesuliyeti de bizim üzerimizde değil.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın