“Çok müşkil bir vaziyetteyiz.”

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias’ın açıklamasını çok eksik ve kusurlu buldum. ABD’nin kendine hayrı kalmamışken sadece ABD’yi çağırması çok büyük bir eksiklik olmuş. Yanı sıra Çin’i, Rusya’yı, Japonya’yı, İngiltere’yi, Fransa’yı, Almanya’yı hatta bütün Avrupa ülkelerini ve daha kimi istiyorlarsa çağırmaları gerekirdi.

Hatta NASA’dan destek alarak uzaya mesajlar göndererek yardım talebinde bulunmaları da faydalı olur. “Burada Türkler var. Son birkaç asırdır çok fena çökmüşlerdi ve biz onlara her kötülüğü yaptık. İnsanın insana yapmayacağı şeyleri bile hep yaptık. Şimdi ayağa kalkıyorlar, hesap soracaklar ve ellerinden aldığmız her ne varsa onları da geri alacaklar. Lakin hiçkimse karşılarına çıkamıyor. Dünyadaki diğer devletler bizi ortada bıraktılar. Yardım taleplerimize olumlu karşılık vermek istemedikleri için kendimizi ezerek ve onursuzca resmi açıklamalar da yaptık. Ne yaptıysak olmuyor. Sesimimizi uzaydan kimler duyuyorsa bize yardıma gelmelerini rica ediyoruz. Çok müşkil bir vaziyetteyiz” diyebilirler.

Ben de söz veriyorum ki etrafımıza gelecek, düşmanlarımıza destek vermeyi deneyecek, buna cesaret edecek bütün orduların toplam mevcudunun yarısı kadarını, kısa sürede ve tek kurşun atmadan cehenneme göndereceğiz. Geri kalanını ise metafizikçi komandolara değil ordularıma bırakacağım. Herkes biliyor zaten dini kurallar, sınırlar var. Bunlara riayet etmek zorunluluğumuz var. Yoksa tamamını da tek kurşun atmadan cehenneme gönderebilirdik. Ayrıca ordularımın harp tecrübesini artırması ve ganimetler alması da lazım.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

..

Bir Yorum Yazın