Naci Görür, görmezden geliyor

Marmara denizindeki müsilaj sorununa, arıtılmadan denize atılan atıklar sebep olmuyor.

Medyada sözde pek çok hususun uzmanları var ve bunların neredeyse tamamı siyasilerin “olur” vermesiyle medyada yer bulabiliyorlar. Sonrasında da siyasilerin izin vermediği gerçekleri anlatamıyorlar. Dahası da var ki gerçek olmadığını bildikleri halde siyasilerin emriyle bilim diye uydurma/zorlama yorumlar da yapıyorlar.

Bunların başında gelen kişilerden biri de Naci Görür… Naci’nin Marmara denizindeki müsilaj sorununa dair yorumlarına Naci bile inanmıyor. Buna emin olabilirsiniz.

Marmada denizindeki müsilaj sorununun ana sebebi, deniz suyunun dipten çok ısınması ve deniz suyuna karışan bir takım gazlar ve biyolojik canlılar… Denizin dibinde toprak çok sıcak ve bu sıcaklık sürekli olarak devam ediyor. Üstüne bir de topraktan deniz suyuna karışan gazlar ve biyolojik canlılar olunca, deniz işte bu hale geliyor.

Bunun arkasında ise Yeşiller var. Bu, Türkiye’ye yapılan bir saldırı çeşidi. Ülkemizdeki temiz su kaynakları bir yandan hızla kurutuluyor, yok ediliyorken ve bir yandan da ziraate/tarıma büyük darbeler kasten vuruluyorken, bir yandan da deniz mahsulleri kasten yok ediliyor. Çünkü kasten kuraklık ve kıtlık şartları oluşturuluyorken, tam manasıyla kuraklığın, kıtlığın hakim olduğu anlarda insanların deniz mahsullerine yöneleceklerini çok iyi biliyorlar. O günler geldiğinde denizde balık bulunamıyor olmalı.

Bu konuyu, daha önce yazdığım alakalı onlarca yazı ile birlikte değerlendirdiğinizde, neyin ne olduğunu çok daha iyi anlayabileceksiniz. Mühim bir husus da şudur ki toprağın sıcaklığının yüksek olmasının ve aşırı gaz çıkışının depremlerle alakası var.

Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın