Sakın dikkate almayın!

Bu genelge hukukla taban tabana zıt. Emniyet Genel Müdürlüğü genelgesine göre, “Emniyet personeli görevini yaparken” cep telefonu ile ses ve görüntü kaydı alan vatandaşlar engellenecekmiş, haklarında yasal işlem yapılacakmış.

Engelleyemezler de hukuki işlem de yapamazlar. Buna hukuki zemin yok. Sokaklar, eylem/gösteri yerleri, herkese açık mekanlar, kamuya ait yerler kimsenin özel hayatı değildir. Kişisel verisi falan da değildir.

Özel hayatı ve kişisel verileri korumaya dönük kanun maddelerini ele alarak bu kadar zorlama bir metin yazdıran ve yazan kişiler de iyi niyetli değildir. Şu genelge metni bile suç unsurudur. Art niyet açıkça meydandadır. Cezai yaptırım gerektirir. Çünkü bir insanın o maddeleri alıp bu genelgedeki gibi zorlama yorumlarla kendi kanunsuzluğuna kanuni zemin bulmaya kalkması, farkında olmadan yapabileceği bir şey değildir. Bunun arkasında çok derin, çok sarsıcı ve derhal adli yetkililerin müdahale etmesi gereken gerçekler olduğu bellidir.

Kolluk kuvvetlerini, yardım ekiplerini, kurtarma ekiplerini, vazifesi başındaki devlet memurlarını hatta vazifesi başındaki sınıf öğretmenini bile görüntülü ve sesli kayda alabilirsiniz. İstediğiniz yerde herkese açık olarak paylaşabilirsiniz. Hatta üstüne eleştiri, dilek/temenni, nasihat içerikli metinler de yazabilirsiniz. Hatta hakarete varmadıkça çok sert eleştiriler de yapabilirsiniz. Kralı gelse sizin bu hakkınızı elinizden alamaz.

Hususiyle beklenen depremler ve diğer afetler gerçekleştikten sonra etrafta dolanan resmi kimlikli personelleri çekin, kayda alın. Çünkü devleti, iktidarı ihanetlerle ele geçirmiş bir avuç gizli Yahudi, gizli Ermeni ve mason yönetiyor. İyice de zıvanadan çıktılar. Felaketler gelecek de o kaos ortamından istifade ile çocuk, bebek, genç kız, genç kadın ve organları için yetişkin insanlar kaçıracaklar. Buna kilitlenmiş vaziyetteler ve o anlarda sahada sadece kendilerine çalışan resmi kimliklilerin olmasını istiyorlar. Bu sebeple de böyle akıl almaz ve hukuk dışı kararlar almaya kalkıyorlar. Bunun haricinde başka sinsi maksatları da var. Her geçen iktidarda kalmaları daha da zorlaşıyor ve devletin memurlarına, kolluk kuvvetlerine daha sık şekilde kanunsuz faaliyetler yaptırıyorlar. Bunların da sosyal medyada yer bulmasını istemiyorlar.

Bu genelge hakkında derhal adli işlemler başlatılmalı. Şu anda da hiçbir TC vatandaşının bu sözde genelgeyi dikkate alması gerekmiyor.

İçişleri Bakanlığındaki o Soysuz herif iyice haddini aşıyor ve hiç kimse bu genelgenin sadece 1 Mayıs’la alakalı olduğunu zan etmesin.

“En kötü ihtimal” Türkiye’de kalmak mı?

Tayyip, ‘Tam kapanma döneminde İstanbul’da mısınız?’ sorusunu cevapladı:

“Henüz kesin kararımı vermedim ama buralardayım. En kötü ihtimalle Türkiye’deyim.”

Mehmet Fahri Sertkaya