Sen hiçbir zaman büyük adam olmamalıydın

Hep büyük bir çocuk olarak, ana kuzusu olarak kalmalıydın.

Viran ettin mümbit bağları… Şimdi son bir şans olarak sert kayaya çarpman istendi, çarptın ama sarsılıp kendine geleceğine iyice haddi aştın. Hala anne sözüyle, kadınların sözleriyle yol almaya çabalıyorsun. Hala etrafın münafıklarla dolu ve kalbi yakınlıkla onları dinliyor ve hiç Allah’tan korkmadan, kuldan utanmadan onların istediklerini yapıyorsun. Şu yol için hiçbir şey yapmadın, aksayan hatta duran birçok kısma müdahale etmedin, umursamadın, hala umursamıyorsun ama şimdi karşımda durabilmek için çırpınıyor, elinden gelen her şeyi yapmayı deniyor, olanca hünerini sergiliyorsun.

Konuştun etrafına, dinlediler seni ve ne oldu? Suçlu psikolojisi taşıdığını, panik halinde olduğunu, nasıl da korktuğunu, ne kadar da aciz kaldığını gördüler. “Biz bu büne kadar böyle bir hal görmedik” dediler. “Demek ki anlatılanlar gerçek, şu haline, şu sözlerine bir bakın” dediler.

Sen, bu bataklığa yıllar önce bile isteye battın. Yıllar boyu sana merhamet edildi, fırsatlar verildi, imtihanın devam etti ama umursamadın. Nefsine, şeytanlarına, kadınlara, etrafındaki münafıklara uymaya devam ettin. Durmuş kalbe yapılan elektroşok misali sana vurulan son ve sert darbeler de fayda etmedi ve bittin. Artık kalbin tam manasıyla durdu, hayati fonksiyonlarını kaybetti ve büyüklerimizin gönlünde de değilsin.

Oturduğum yerden bile seni savuracak güce sahibim ama baştan da söylediğim gibi, ne kadar acınası hallere düşeceğini izleyeceğim. Nasıl da ibret-i alem olduğunu göreceğim. Gerçek yüzünün bütün cihan tarafından görülmesini sağlayacağım.

Bundan sonra bu yolun düşmanları yine benim düşmanlarım ama senin şahsının üzerinde elim yok. Sana gelecek yüzlerce sıkıntıyı/sorunu yaşanmadan önledim, yaşanmakta olanları önledim ama gelinen noktaya bak. Bu gün lanetler ettiğin mfs olmasaydı sen ne oraya gelebilirdin, ne orada iki gün durabilirdin. Ne de bu vakte kadar bu yolu ayakta tutabilirdin. Karşılarında devleşerek durdurduğum dünya kadar kişi, kesim, kuruluş, seni bir lokmada yerlerdi.

Haydi bakalım neyi, nereyi kaç gün idare edebileceksin.

Bir Yorum Yazın