Ankara’da medyum olarak bilinen Sadiye Servet’in evine baskın yapıldı ve 20 köpek ile 16 kediye el konuldu. Lakin operasyon eksik kaldı.

Sadiye sadece bir medyum değil ve aynı zamanda bir büyücü…

Büyüler yaparken sürekli olarak kedileri ve köpekleri kullanıyor, onlara ihtiyaç duyuyor.

Son zamanlarda ayakları ve kuyrukları kesilmiş halde bulunan kedilerin aslında büyü yapmak için öldürüldükleri gerçeği ile bütün Türkiye yüzleşiyor.

Akademi Dergisi’nin yayınlarının sayesinde bu konuda bilgi seviyesi ve dikkat artıyor. Bunun yansıması olarak da medyum maskesi arkasında büyücülük/üfürükçülük yapanların üzerinde baskı oluşuyor. Bu kişilerin ellerinden bu zavallı hayvanlar kurtarılmak isteniyor.

Lakin adli makamların ve kolluk kuvvetlerinin bu husustaki bilgi ve dikkat seviyesinin daha dar hızla artırılması da şart. Sadiye’nin ya da benzerlerinin mekanlarına operasyon yapılmadan önce sivil ekiplerin müşteri olarak girmesi ve büyü yaptırmayı talep etmesi, sonrasında bu muzır kişileri suç üstü etmesi hiç zor değil. Bu yapılmadığında Sadiye veya diğerleri, hayvanlar için sıkıntılı görülen şartları iyileştireceklerdir ve mevzuata dikkat edeceklerdir. Sonrasında başka kediler, köpekler kullanacaklardır. Hatta kendilerinden alınan kedi ve köpekleri bile geri alacaklardır.

https://ok.ru/video/2365125367185

Mehmet Fahri Sertkaya